Wyszukiwarka

Mieszkania na Costa Blanca, czyli przeprowadź się do raju

Costa Blanca to 200 kilometrowy pas wybrzeża, ciągnący się od Gandii na północy do Murcji na południu kraju. Słynie ze wspaniałej pogody, przepięknej scenerii, relaksującego stylu życia i relatywnie niskich kosztów utrzymania. Jeśli więc zawsze chcieliście mieszkać w klimacie przyjemniejszym niż nasz, nie ma na co czekać, marzenia są po to, aby je spełniać!

 

Mieszkania na Costa Blanca

Według portalu Property Wire najpopularniejszym obecnie regionem pod względem zakupu domów i mieszkań w Hiszpanii kontynentalnej jest właśnie Costa Blanca a fraza „Costa Blanca property” jest jedną z najczęściej wprowadzanych  w wyszukiwarkach nieruchomości. Wzrost zainteresowania przekłada się na wzrost cen i zwiększoną aktywność deweloperską – powstaje bardzo dużo nowych inwestycji budowlanych. Dobra wiadomość jest jednak taka, że ceny mieszkań na sprzedaż na Costa Blanca wciąż pozostają atrakcyjne dla osób zainteresowanych zakupem, także Polaków i są niższe w porównaniu z innymi rejonami kraju. Jeśli rozważacie nabycie nieruchomości w Hiszpanii, warto zrobić to teraz, gdyż dalszy wzrost cen w dłuższej perspektywie czasu wydaje się nieunikniony.

 

Apartamenty na sprzedaż - Costa Blanca PROPERTY

Oferta rynkowa apartamentów na sprzedaż na Costa Blanca jest bardzo szeroka i  na pewno uda Wam się wybrać coś dla siebie. Wszystkie mieszkania na Costa Blanca łączy jedno – wystarczy wyjść za próg i jest się nad morzem! Wybierając nieruchomość dla siebie, warto także wiedzieć co nieco o regionie.

Północna i południowa Costa Blanca dość mocno się od siebie różnią. Na południu panuje bardzo gorący klimat i płaskie ukształtowanie terenu. Tamtejsze piaszczyste plaże uznawane są za doskonałe. Im dalej na północ, tym częściej można zobaczyć wzgórza a nawet góry. Powyżej miasta Benidorm zaczyna dominować zieleń, a znikają suche, jałowe obszary. Plaże północy są jednak równie piaszczyste i piękne jak te na południu a jedynie bardziej zróżnicowane. W tym regionie znajdziecie także klify i kamieniste plaże.

Na południowej Costa Blance panuje tendencja do budowy miast skoncentrowanych wokół plaży, więc popularnym widokiem są wysokie bloki mieszkalne wyrastające z ziemi tuż obok niej. Dla odmiany, na północnej Costa Blance miasta rozciągają się bardziej w głąb lądu a stałym elementem krajobrazu są wille rozsiane po pięknych zielonych wzgórzach.  W głębi lądu oczy cieszą także doliny pełne gajów pomarańczowych i winnic.

 

Słońce, plaża i morze to nie wszystko

Costa Blanca ma bardzo bogatą i różnorodna ofertę atrakcji. Na pewno nie będziecie się tam nudzić. Oto najważniejsze z nich:

  • Alicante

To magiczne miasto, uznawane za jedno z najpiękniejszych w Hiszpanii, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Posiada wspaniały śródziemnomorski klimat i przepiękne plaże – zwłaszcza plaża Świętego Jana. Jest też ciekawe pod względem architektonicznym – zwłaszcza stara część miasta, która kontrastuje z nowoczesną przystanią jachtową i znacznie młodszymi dzielnicami handlowymi. Amatorzy imprez pokochają Alicante nocą. A obowiązkowym punktem do zaliczenia jest spacer wzdłuż słynnej Explanda de España -  promenady wysadzanej palmami.

  • Torrevieja

Miasto Torrevieja leżące około 45 kilometrów na południe od Alicante to kolejne warte polecenia miejsce. Poza wspaniałymi plażami, z których najpopularniejsze to: La Mata, Los Locos, El Cura i Playa Naufragos, ma do zaoferowania wiele atrakcji turystycznych. Koniecznie trzeba wybrać się na Paseo Juan Aparicio – nadmorski deptak z doskonałymi restauracjami i sklepami. Kolejnym wymarzonym miejscem na spacery jest molo o długości 1440 metrów. W Torrevieja mieszczą się aż trzy porty i każdy z nich warto zobaczyć. Istnieją tutaj doskonałe warunki do uprawiania niemal wszystkich sportów wodnych np. winsurfingu, żeglowania, kitesurfingu, wakeboardingu, flyboardingu, paddlesurfingu itd. W Torrevieja miłośnicy dobrej kuchni docenią różnorodną kuchnię i wiele naprawdę dobrych restauracji, jak na przykład El Meson de La Costa, Barlovento, Vela Beach, EL Muelle czy Casa Alfonso.

Lista atrakcji w tym mieście jest naprawdę długa. Najciekawsza z nich to Salinas de La Mata y Torrevieja – słone jeziora w parku Laguna de la Mata. Każdego roku miejsce to odwiedzają miliony turystów z całej Europy i nie tylko.
Mówiąc o atrakcjach tego regionu, nie wolno zapomnieć o wyjątkowym klimacie, który można porównać do tego panującego na Wyspach Kanaryjskich. Latem można cieszyć się przez cały rok. Co więcej, niespotykany gdzie indziej, korzystny dla zdrowia  mikroklimat, stworzony przez jeziora solne, jest idealny dla osób cierpiących na alergie, nadciśnienie a także choroby reumatyczne. Wielu obcokrajowców wybiera Torrevieja aby poprawić swój stan zdrowia. Sprzyjają temu niskie ceny ubezpieczeń medycznych.

Plaże i wysokie temperatury stanowią niezaprzeczalne atuty regionu. Co robić jednak, jeśli zatęsknimy za śniegiem i innym ukształtowaniem terenu? Wystarczy wybrać się w raptem trzygodzinną podróż samochodem w kierunku Granady, aby znaleźć się pięknych, śnieżnych górach Sierra Nevada. Oferują one znakomite warunki narciarskie, malownicze widoki i zawsze słoneczną pogodę.

  • Fiestas

Hiszpanie kochają święta i huczne obchodzenie wszystkich uroczystości, a Costa Blanca nie jest pod tym względem wyjątkiem.  Na ulicach często można zobaczyć wielokolorowe kostiumy, ogień, procesje, pielgrzymki i odgrywane sceny średniowiecznych bitew oraz pojedynków, którym towarzyszy zgiełk i wystrzały prochu strzelniczego.
Do szczególnie robiących wrażenie zaliczyć należy ogniska  Świętego Jana. Jest to uroczystość z okazji rozpoczęcia lata i trwa aż 4 dni – od 20 do 24 czerwca. Na ulicach i placach Alicante królują wtedy muzyka, zabawa i jaskrawe kolory a także hogueras – czyli drewniane lub papierowe pomniki przypominające kształtem wieże Walencji, spalane w ostatnią noc święta.

 

Mieszkanie na Costa Blanca  - co jeszcze powinniście wiedzieć?

Mimo że zakup mieszkania lub domu w innym kraju Unii Europejskiej stał się prostszy niż kiedykolwiek, warto pamiętać, że wciąż czeka nas podobna droga, jak w przypadku nabywania nieruchomości w Polsce. Istnieją też różnice dotyczące szczegółów (np. konieczność zarejestrowania się na policji w celu wyrobienia numeru NIE identyfikującego osoby nieposiadające obywatelstwa hiszpańskiego). Dlatego, decydując się na tego typu inwestycję, warto skorzystać z pomocy doświadczonych pośredników, którzy ułatwią Wam dokonanie formalności i uchronią przed popełnieniem ewentualnych błędów. Nasi pracownicy z chęcią odpowiedzą na Wasze pytania i doradzą wybór nieruchomości spełniającej wszystkie Wasze oczekiwania. Zachęcamy do kontaktu!

Designed by Possible